| Ioanaa10 a întrebat:

Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste alegerea telefonului. Vreau sa stiu care e mai bun dintre Samsung Galaxy S5 si Samsung Galaxy Alpha? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu unul as alege Galaxy Alpha, pentru ca are componente putin mai bune decat S5 si pentru ca e mai ieftin(pe Emag de exemplu, Alpha este 2000 lei iar S5 este 2200 lei). Alpha are procesor octa core iar S5 quad core, deci Alpha e putin mai bun...(ramul e acelasi)
Nu stiu pentru ce vrei sa il folosesti dar daca vrei telefon mai mult pentru poze/videoclipuri(filmeaza si 4k) si facebook sau mai stiu eu ce aplicatii din astea cumpara-ti S5(apropo,este si rezistent la apa si praf) dar daca vrei ceva putin mai ieftin si oarecum la fel de bun cumpara-ti Alpha.
Sper ca te-am ajutat.
Pace!(ai grija ce telefon alegi)

| Ioanaa10 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns.
Samsung Galaxy S5 4G, 16GB, White este la Emag 1.949 Lei, iar Samsung G850 Galaxy Alpha, 32GB, White este 1.999 Lei. Nu au S5 cu 32GB. Intr-adevar, mai mult pentru poze l-as vrea, insa imi place mult design-ul de la Alpha. E greu de ales sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ioanaa10):

Ambele telefoane sunt bune...dar daca tu vrei pentru poze, e mai bun S5(mie unul imi plac ambele telefoane, ca design)
Alege ce iti place tie mai mult.
O zi buna!

3 răspunsuri:
| Marlushka a răspuns:

Poti sa te duci la un centru Orange, Vodafone etc. si sa ii intrebi pe specialisti. Ei iti vor explica mai amanuntit ^.^ Eu cred ca Samsung Galaxy S5 e mai bun.