| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am o placa video nVIDIA geforce 210 1Gb passive cooling si cand joc starcraft 2 imi ajunge cam pe la 68-70 ar trebui sa ma ingrijoreze aceasta temperatura din moment ce pe siteul producatorului scrie ca suporta maxim 105 grade celsius?

7 răspunsuri:
| Havok83 a răspuns:

Nu deoarece siteul producatorului stie proprietatile acesteia.Deci poti sta linistit ca nu se supraincalzeste. Enjoy!

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Nu,daca ajunge pe la 90-100, atunci sa te ingrijorezi.

| Electronistu a răspuns:

Pune-i un radiator mai mare si mai masiv si un cooler peste radiator dac sti sa faci improvizati! si nu o sa mai ai probleme nici o data! din cauza radiatorului subtire se strica placile video ajunge la o temperatura prea mare cand este pusa in sarcica! succes!

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns (pentru Electronistu):

Aia de la Nvidia stiu ei de ce au pus racire pasiva...

| Electronistu a răspuns (pentru Constantin_Mircea_1988):

Treaba ta in timp o sa se strice!

| Constantin_Mircea_1988 a răspuns (pentru Electronistu):

O placa de genul am avut si eu si nu am avut probleme nici la 120grade.

| DixyEdwy a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrij orezihappy eu am un laptop si temperatura la procesor ajunge la 76 grade celsius laughing si il am de mult si nu s-a stricat nimic la el