| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!

Am o problema mare cu PC-ul, am urmatoarea configuratie:

AMD a4 x2 4000

Asrock FM2A55M-VG3

4 Gb DDR 3 1333

palca video- Gainward NVidia geforce gt 630 2 GB ddr3

sursa floston 450 W

Problema este ca de cand mi-am cumparat noua placa video am tot avut probleme, si adica bag placa video pornesc pc-ul si la monitor imi arate no signal dar toate ventilatoare functioneaza si HDD etc., tot dau restart la pc de vreo 9-10 ori si dupa merge fara nici un fel de problema,pot sa ma joc ce joc vreau sa il forjez la maxim ca nu imi face nici o problema,cand il sting si vreau sa il pornesc face la fel, astazi m-am gandit sa las placa video in pc si sa o folosesc pe cea integrata din cpu,si merge, dar ce este mai ciudat este ca atunci cand intru in device manager nu detecteaza placa din slotul PCI expres, dar ii merge ventilatorul.

Va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce naibii sa ii mai fac.

Mentionez ca sursa este buna, am instalat sursa pe un gtx 550TI si un Intel i3 si merge.

1 răspuns:
| RobertFHC a răspuns:

Eu as putea spune ca nu e de vina placa video, dar totusi. du-te si tu la un prieten si vezi daca face la fel.
Problema asta am avut-o si eu, dar eu am mers la un service, le-am spus ca imi dadea no signal si ei mi-au spus ca placa video e arsa si ca au incercat-o pe mai multe pc-uri, dar pe celalalt pc de la mine de acasa mergea perfect.

Sfatul meu e urmatorul: du-te frumos la un prieten cu placa video si vezi daca merge, daca nu. eu ti-as spune ca fortezi sistemul si e ori de la placa de baza ori de la procesor.

Noroc.