| Gabitzu246 a întrebat:

Buna Ziua!
Vreau sa vand si eu un PC si as vrea sa stiu c-am cat sa cer pe el.

Amd A4 x2 4000 3 Ghz
Cooler cpu aftermarket ( Cpu arctic cooling alpine 64)
placa de baza asrock FM2A55M-VG3
PLaca video Nvidia geforce Gt 630 2 Gb DDR 3 128 Bit
sursa 450 W floston
HDD 80 Gb
carcasa floston.

C-am cat ar valora acest PC?

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Intre 200-300 un minim, si maxim 500-600 Ron.

| Gabitzu246 explică (pentru CM7YRE):

Haha lol, scuze dar cred ca nu prea te pricepi, pai numai placa video costa in jur de 230 lei, si peste asta PC-ul are 2 luni de cand l-am achizitionat.
Eu prima data estimasem la 800 de lei, avand in vedere ca un cu aceeasi configuratie doar ca fara placa video, folosindo doar pe cea a procesorului, este undeva la 900 de lei.

Am uitat sa mentionez si Memoriile ram 4 GB DDR 3 1333 Mhz

| CM7YRE a răspuns (pentru Gabitzu246):

Haha.lol, you dunno! Poate nu te prea pricepi tu, chiar daca-i luat, ii scade valoarea considerabil. Gt630-ul il gasesti la 230 ron la eMAG, zi 200.
Procesor:
http://www.price.ro/index.php?action=product_prices&prod_id=761001&asc=1
140 ron
Cooler:
http://www.price.ro/index.php?action=product_prices&prod_id=539403&asc=1
50 ron
Sursa 50 ron
hdd Poate 20 ron, maxim 30.
$gb ram 150 ron.
Calcul per total 670 ron, maximum. Mai ales ca e sh, poti sa iei tu ce vrei, garantie si tot. Daca gasesti persoane care cunosc ce-i aia, n-ai cum sa pacalesti. Daca gasesti noobi, good luck. PS da-ti 2 palme!

| KodrutZ a răspuns:

X2 4000+ nu e la 3 GHz decit daca il overclockezi bine de tot... in alta ordine de idei, maxim-maximorum 700 RON.

| JohnnyBi a răspuns:

"c-am" cat costa o carte de gramatica

| Gabitzu246 explică (pentru JohnnyBi):

Bai omule, nu stau sa verific fiecare cuvant in parte, am scris si eu mai repede ca ma grabeam.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Gabitzu246):

Ai gresit de 2 ori acelasi lucru? oricum iei 500-600 lei maxim

| Jipa95 a răspuns:

Il strica hdd-ul ala ce poate zicezcupmaratorul... are spatiu de stocare mic. Ca pret, in jur de 600-750 lei, negociabil!
Bft!