| Strongman a întrebat:

Care e mai buna in materie de consola: PS3 sau XBOX360? Veau sa-mi i-au una si nu prea stiu si as vrea sa stiu ce mi-ati recomanda. Multumesc si dau funda! va rog daca mi-ati pute-a argumenta raspunsul.Multumesc inca o data

8 răspunsuri:
| Seby80 a răspuns:

Problema ta, parerea mea este Playstation 3, crede-ma, daca vrei pentru Kinect xbox-ul, nu se merita, o sa te plictisesti repede, pe PS3 ai o multime de exclusivitati, un controler simplu si foarte bun. O parere finala este Playstation 3, fara move, tine cont de memorie sa fie +250GB, daca esti un fan al prostiilor alora, ia-ti si,, Move'', eu unul am playstation 3 + God Of War, si nu ma mai plictisesc de elhee hee, Restul tine de tine. O seara placuta iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege XBOX360winking

| kingD0G a răspuns:

Voi toti sunteti niste oameni "bulangii".

Voi ce face-ti aici? Ii recomandati baiatului consola pe care parinti vostri v-au cumparato?

Strongman asculta aici:

Daca vrei multiplayer ia-ti xbox 360.
Daca vrei jocuri care nu o sa apara niciodata pe PC sau XBOX 360, ia-ti PS3.

Dupa cum am mai spus si o sa mai spun.Grafica este cu 1, 5% mai buna ca al ps3-ului, dar PS3-ul e mai puernic.
Deci daca vrei CPU, ia-ti PS3, si daca vrei GPU Ia-ti xbox 360.

Eu detin ambele console, si nu le consider ca sunt rivale, ci le consider a fi ("surori/frati").

Indiferent de ce ai cumpara, nivelul de multumire tot ala o sa fie.

Succes!

| MinatoSan a răspuns:

Eu aleg XBOX360.pentru ca, chiar daca ps3 e de la Sony,xbox-ul e de la Microsoft in special dar si mai multe firme. xbox-ul are kinect,un design foarte stilat, consola e excelenta, adica e comoda, si pe xbox poti naviga pe internet(xbox live).eu iti recomand si iti dau toate aceste sfaturi pentru ca chiar eu am un xbox, si nu regret ca nu mi-am luat ps3. FUNDA.waiting

| AlinDark14 a răspuns:

Eu as alege PS3 are grafica mai buna si jocurile pentru el merege si transferate cu cablul de la net din Pc in PS3.

| bestboylau a răspuns:

Eu unul as alege Xbox360 pentru ca el desi unii spun ca nu are exclusivitate, el de fapt are destula! Este adevarat ca Playstation 3 este mai popular, dar cu Xbox360 poti sa te joci cam aceleasi jocuri ca pe PS3, are grafica putin mai buna decat PS3, are Kinectic ceea ce il face sa arate foarte evoluat fata de PS3!
Deci eu as recomanda Xbox360!

FUNDA? big grin

| Mihai_George_1994 a răspuns:

Ps3,deoarece are multe exclusivitai(Uncharted, God of War, InFamous etc) si are o grafica mai buna ca xbox-ul.

| Seby80 a răspuns (pentru Mihai_George_1994):

Te contrazic, grafica xbox-ului este putin peste PS3, dar nu se simte asa tare, procesorul de asemenea, oricum cum am mai zis-o si repet, e o diferenta MICA, putin se observa, conteaza mult si TV-ul. Eu detin PS3 si is multumit de el foarte tare.