| florinalexandru1996 a întrebat:

cine stie ce program se foloseste, pentru schimbarea fundalului la un video, cu ajutorul acelui fundal verde.

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Nu are nimic special...o panza verde cu lumina suficienta pentru ca sa nu apara probleme la editare

3 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Adobe After Efects, Adobe Premiere Pro
PhotoKey
+ multe alte programe
Denumirea efectului se numeste "Chroma Key" depinde de tine ce program vei folosi ca sunt o multime pe internet altele mai grele altele mai usor de folosit.

| florinalexandru1996 explică (pentru CrazyRat):

Chroma key are ceva special in componenta sau poate fi folosita si o panza verde obisnuita.

| CrazyRat a răspuns (pentru florinalexandru1996):

Nu are nimic special...o panza verde cu lumina suficienta pentru ca sa nu apara probleme la editare

| Maximan345 a răspuns:

Sony vegas pro 11
E simplu sa il folosesti, iar daca nu sti e plin internetul de tutoriale si poti face multe cu acest program.
Uite si link cum sa faci: https://www.youtube.com/watch?v=umKN0SMHpFI