| trisoru a întrebat:

mi-am luat un cooler nou la laptop azi, problema este ca se aude prea tare, l-am dus la curatat, l-au curatat iar pasta termo e ok, radiatorul nu are scame sau stiu eu...ma tem sa nu faca mai urat, nu e enervant dar vreau sa stiu daca e ok! Am luatprogramul core temp si am 68 grade banuiesc, ca e ok... posibil sa am ceva virus poate imi dati voi ceva link, va multumesc!

4 răspunsuri:
| georgiocool a răspuns:

Buna eu nu cred ca virusi influenteaza mersul coolerului mai ales zgomotul lui eu te-as sfatui sa-l duci la un specialist sau chiar u daca t pricepi sai pici o picatura d ulei ceva in mijlocul lui sub o hartiuta are un surubel ca e posibil sa fi patruns praful acolo sau sa fie din fabrica cu problema asta.

| trisoru explică (pentru georgiocool):

Multumesc pentru raspuns, faza e ca am incercat eu mare specialist sa ii pun sub hartiuta de am ajuns sa rup paletele la cooler, are ceva pernite negre si un rulment, dar pe langa rulment nu intra uleiul aia e problema, ca pun un pic deasupra nu rezolv nimic...nu il pot desface si nu ma risc, ca am dat comanda si mi-a sosit dupa o luna...de il rup si asta laughing

| georgiocool a răspuns:

Eu am vrut sa te ajut dar in niciun caz sa te pun sa il farmi de tot lasa-l in baza la specialisti sau putin zgomot nu strica nu poate sa te fure somnul

| trisoru explică (pentru georgiocool):

E ok cum face, sa nu faca mai tare...ca inainte sa il stric celalalt nu se auzea deloc, il am de 2 ani mersi mult