| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara dragi prieteni.Am mare nevoie de voi. Am un calculator adus de cineva,cadou.big grin Am intrat putin sa vad configuratia, e bunicica.Calul de dar nu se cauta la dinti dar.big grin Am dat in start-run-dxdiag -dysplay si m-am uita la notes. Imi spune asa:
-the system is using the generic video driver.Please install video driver provided by the hardward manufactured.

-Direct3D functionality not available. You should verify that driver is a final version from the hardware manufactured.

Ce va rog este sa-mi spuneti, care e problema si cum o rezolv. Fudita bineinteles.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din câte îmi pare problema e de la driverele video care fie nu sunt actualizate sau instalate fie sistemul de operare e furat din surse ilegale și înstalat românește(adică copmlet aiurea) și fiind că este moidificat dă eroarea asta.
Dacă vrei să vezi configurația sistemului poți face asta intrând în BIOS și acolo la system informations o să îți spună tot ce are pe el(procesor, ram).
De asemenea poți încerca cu CPU-Z.e gratis și nu trebuie numai rulat nu și instalat.
Succes

| SKREFI a răspuns:

Deschide calculatorul Adica unitate si uitete la placa de baza este una mare!
Si trebuie sa te uiti de la ce firma este si ce model este si intri pe site ul lor si decarci drivele! Sau daca este nou trebuie sa aiba un CD! Si il bagi si instalezi!

| re1111 a răspuns:

Instaleaza driverele!