| m3nto5 a întrebat:

Am o programă pe CD. Se execută fără probleme.La copierea de pe CD în calculator de asemenea se execută doar că singura condiție este că CD-ul trebuie să fie introdus în CD-reader. După ce CD-ul a fost eliminat,în timpul execuției programului care a fost copiat anterior de pe CD, exe-ul programului se șterge.Care este motivul,și care ar putea fi soluția? P.S Am înțeles că autorul programului a pus un virus pe CD și totodată și antivirus pentru el, însă la copierea lui pe calculator nu se copie antivirusul.Vă mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Programa scolara? Poate program!

"Am înțeles că autorul programului a pus un virus pe CD și totodată și antivirus pentru el"...asta e o gluma!
Poate e protejat la copiere, aia da!

| m3nto5 explică (pentru K0sti):

Este vorba despre programul oficial prin care se examineaza persoanele la școala auto

| K0sti a răspuns (pentru m3nto5):

Exact ce banuiam, e protejat la copiere!

| Ineys a răspuns:

Despre ce program e vorba? Incearca sa copiezi tot continutul CD-ului pe calculator si fa o imagine iso cu PowerIso sau alt software. Apoi descarcati Daemon Tools si ruleaza imaginea iso cu el. Nu vei mai avea nevoie de CD, daca asta e scopul.

| m3nto5 explică (pentru Ineys):

O sa incerc si asa solutie dar o solutie care nu implica folosirea unui program de creat imagini sau unui de montat a fost gasita anterior insa nu imi mai aduc aminte sigur despre ce este vorba.Stiu doar ca s-a descarcat un file care s-a pus in folderul cu programa dupa copierea de pe CD.Anume acel file reprezenta antivirusul pentru ca virusul sa nu stearga exe-ul