| Kijk a întrebat:

Ce codecuri recomandati pentru windows 7 professional? Sau in general care sunt cele mai bune codecuri?

Răspuns Câştigător
| rebelmonk a răspuns:

De obicei recomandat e sa-ti iei bsplayer ultima versiune isi downloadeaza codecurile care trebuie si cunoaste o groaza de formate video si audio asa eviti orice conflict codec>codec http://www.filehippo.com/download_bsplayer/ ai acolo sus in dreapta download latest version.succes

4 răspunsuri:
| NeimaginabilA a răspuns:

Vlc, instalezi odata, i-ti iei adio de la codecuri

| Kyrie a răspuns:

Ce codecuri visezi, nu ai nevoie rofl

Iar cel mai bun player dupa parerea mea este VLC, are subtitrare, poti face widescreen, poti face efecte in timp ce te uiti la filme, poti face orice cu el la filme, si in + codecuri ai nevoie doar la windows xp SP1, funda? big grin

| AlexandraEpureanu a răspuns:

Codecurile sunt de domeniul trecutului, sincer. :)

In ziua de azi orice player bun (eu recomand VLC pe care il poti descarca gratuit de aici: http://www.videolan.org/vlc/ ) merge fara codecuri. :)

| Juverdeanu_Cristi_1990 a răspuns:

K-Lite Codecs Pack, cu playerul Microsoft Windows Media Player dacă vrei şi calitate pentru filmele pe care le redai sau Windows Media Player Classic pentru viteză şi fără desincronizare audio-video.