| FashionVictim93 a întrebat:

de ce laptopul meu nu ma mai anunta cand se termina bateria sau de ce nu mai imi intra in modul acela in care imi pastreaza ceea ce faceam ei inainte de a ramane fara baterie si de a se stinge si doar se stinge pur si simplu ca si cum l-ai scoate scoate din priza? ...Multumesc

4 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Intra la Screensaver > Power Settings > Balanced.

| FashionVictim93 explică (pentru Dreamer):

Eu am power save. si la balanced tot asa imi face ..acum vreo 3 luni am fost nevoita sa schimb windowsul si de atunci imi face asa. dupa aceste 3 luni am revenit la vechiul windows si tot asa face ..nu am umblat la nici o setare a bateriei

| RikuDoku a răspuns:

Probabil ai umblat la setari la baterie motiv pentru care nu te mai anunta, iar faptul ca nu te intoarce inapoi de unde ai ramas este pentru ca singura data cand se intampla asa ceva este atuncea cand are suficienta baterie pentru a sta singur 1 min aprins ( ecranul fiind stins dar el ramane pornit sti pentru ca auzi cum merge coolerul) faptul ca se opreste instant nu ii permite sa intre in modul de salvare a datelor si continua de unde ai efectuat tu ultima oprire ( uneori apar si elemente din ceea ce ai mai fact inainte de a se inchide instant).

| FashionVictim93 explică (pentru RikuDoku):

Acum vreo 3 luni am fost nevoita sa schimb windowsul si de atunci imi face asa pana atunci mergea normal... dupa aceste 3 luni am revenit la vechiul windows si tot asa face ..nu am umblat la nici o setare a bateriei...