| Cosmyn671 a întrebat:

m-am hotarat sa imi pun in fata blocului o camera de supraveghere pentru a filma parcarea non stop din cauza unora care nu stiu sa conduca si avariaza masinile si fug. Ce model de camera mi-ati putea recomanda? Trebuie sa filmeze decent noaptea (cu infrarosu) si ziua, cam pe o distanta de 20-25m. Vreau ceva simplu fara multe cabluri si alte minuni. Buget: 400lei. Multumesc!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

O camera wi-fi cu rezolutie mare si distanta infrarosu de 50+ metrii.
Camera trebuie sa aiba unghi mic de vedere, preferabil sub 60 grade.

| JicaContra a răspuns (pentru XKronstadt):

Da, si eu voiam sa scriu asta, trebuie aprobare, pentru ca poti fi dat in judecata pentru urmarire ilegala, iar firma privata asta acopera daca are licenta, si iti trebuie camera video omologata, altfel imaginile nu sunt luate in consideratie in instanta, SI pot fi folosite impotriva ta pentru filmare ilegala in loc public

deci, fara firma cu licenta eu nu as pune nici o camera, SINCER

| Cosmyn671 explică (pentru JicaContra):

Nu am cerut informatii despre legislatia in vigoare ci despre un model de camera care se încadrează in cerințele mele.

| JicaContra a răspuns (pentru Cosmyn671):

Oke, eMAG uber alles!