| LDCCristi a întrebat:

Mai demult m-am suit in pod la un unchi si am vazut o unitate f buna.Cand am desfacut-o am vazut ca aproape era nou dar era cam antic.512 ram ddr2, placa video pe agp si placa de baza albastra.Dar cand am desfacut cooleru de la procesor am vazut ca pe el scria Intel 960(parca asa era numarul) sau 900 nu stiu cat, dual core de 2.66 ghz.Intrebarea mea este pot sa pun pe placa mea de baza Asrock n68-s ucc? Sau raman cu amd sempron le 1200 2.1 ghz. Unchiu mi-a zis ca merge ff bine dar a suiito in pod ca nu mai mergea

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti lua procesroul de la unitate aceea, se potriveste cu placa de baza

| LDCCristi explică (pentru TGeorge23):

Am scos ramu si placa video.Stii cand apasi mai multe tasta la un joc si tipa unitatea asa facea.Am bagat ramu meu si a pornit cand am intrat in C la windows deodata a s-a facut ecranu albastru si scria ceva pe el mult si si-a dat restart.Deci nu pot sa schimb procesoru.Dar ramu pot? e de 512 de 667 mhz si eu am 1 gb de 800 mhz.Pot sa le conbin sa lucreze amandoua la 667(Stiu ca ramu la 800 mhz scade la 667.sau merge greu

Răspuns utilizator avertizat
| alinaalin955 a răspuns:

Cum sa schimbi un procesor AMD cu unul Intel?
Nu se poate.
Doar daca pui cu tot cu placa de baza.