| Fabyan_Toma_1995 a întrebat:

TPU! Mi-am cumparat de curand un telefon [Samsung Galaxy S2] de la cineva si cred ca a fost furat. Problema nu ar fi asta, ci cand il deschid dupa un minut se deschide o fereastra de la avast care imi spune ca,, Acest telefon a fost furat sau pierdut" si imi cere sa introdul codul PIN. Daca as resofta telefonul as scapa de problema, sau care ar fi solutia?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca ti-l resofteaza cand vede acel mesaj? Daca reusesti sa intri in el.Asta este riscul cand nu cumperi de la magazin.Da-l inapoi.Si daca ai noroc iti mai primesti si banii.

| trisoru a răspuns:

Daca il pornesti si apare chestia aia, tu cum ai de gand sa resoftezi? daca cere cod si nu te lasa sa intri in el... thinking Iar daca te lasa, eu zic sa dai de vanzator urgent, poti sa iti faci 1000 resofturi, te salta garda la smartphone, iti zic drept, daca e furat te afla si cu bateria scoasa din el! Inapoiaza-l frate

| Faruece a răspuns:

Da,resoftu pare sa fie ultima solutie, anunta-ne ce se intampla pe parcurs.Noroc

| Fabyan_Toma_1995 explică:

Pai il pornesc, pot inta in meniu sau oriunde altundeva, dar dupa un minut 2 imi apare fereastra aia.

| Fabyan_Toma_1995 explică:

Ce alte solutii ar exista? puppy dog eyes