| copilfardeminte40127 a întrebat:

Pot sa trag ceva la imprimanta cu hartie colorata? Vreau sa trag pe hartie rosie niste linii dupa care sa decupez si nu stiu daca voi strica imprimanta. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| anuca223 a răspuns:

Nu o sa o strici.Eu de obicei confectionez diverse lucruri din hartie colorata si le trag la imprimanta.

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Poti imprima pe oricefel de hartie, indiferent de culoare.
Din cauza grosimii colii se poate bloca, strica (gen carton), insa unele imprimante mai "pricopsite" au reglaj si pentru asta.
Asa ca imprima fara grija.
Spor la treaba!

| smax11223 a răspuns:

Nu se strica imprimanta, dar daca imaginea de pe calculator care vrei sa o tragi la imprimanta este color, o sa se combine cu culoarea de la hartia colorata si o sa apara culori ciudate. Te-as sfatui sa tragi la imprimanta o imagine alb negru de pe calculator.

| copilfardeminte40127 explică (pentru smax11223):

Nu o sa trag dupa calculator. Schita mi-am facut-o pe o foaie alba pe care o bag in imprimanta iar foile rosii le pun in locul celor albe, ca sa le traga imprimanta.