| CristiCryssu a întrebat:

Buna Tuturor! Vreau sa imi schimb unitatea(sa ma includ in 33-35 mil. ROL) si am de ales intre doua sisteme(montate piesa cu piesa pentru includerea in pret. Cele doua sisteme sunt:

1)Procesor Intel SKT1155 Intel Core Ci5 SandyBridge i5-2320 3.0GHz,s.1155,6MB,32nm,procesor grafic integrat GMA HD 2000, BOX
Placa de baza Intel z68, S.1155,PCI-E 2.0 1 PCI-Ex16, 1* PCI-E x16, 2* PCI, 1PCI-Ex4+3 PCI-Ex1, 2ch, 4DIMM DDR3 1333/1066
Memorie DDR 3 8GB, 1600 Mgz, CL9, Dual Channel Kit 2 module 4GB
Hard Disk 1 TB Samsun, Serial ATA2, 7200 rpm
DVDRW ASUS DRW-24B3ST/BLK/G/AS
Placa Video:Nvidia Geforce GTX550 TI PCI-EX2.0 1024 MB DDR5 192 bit, 900/4100Mhz

2)Placa de baza:Intel Cold Lake - ATX, H67(B3), 4*DDR3-1333, Intel HD Graphics, HDMI+DVI-I, GbE, 1PCIex16
Procesor:Intel Core I5-2500, 3.30G,6M,4C 95W 4.8 GT
Memorie:Kingston 8GB DDR3 1333(2 X 4096)
Hard Disk: WD HDD SATA 1TB 3GB/S 64 MB
Placa Video:Leadtek GTX 550-TI, 1024MB DDR5-192 bit
DVDRW:Asus DVD+/-RW 20x Black SATA

Spuneti-mi va rog care sistem este mai bun si ce sar mai putea adauga la acesta pentru a nu mai fi nevoie de imbunatatiri pe viitor, va multumesc anticipat(dau si funda!)

8 răspunsuri:
| cucubau1992 a răspuns:

Man uitate aicea si fatil de aicea iesi si mai ieftin si mult mai performant pc tau http://www.intend.ro/ au placi video si de 2 gb la un mil si ceva asa ca spor la configurare

| CristiCryssu explică (pentru cucubau1992):

Poti sa imi spui care ar fi mai buna dintre cele doua mentionate? multumesc pentru site.

| cucubau1992 a răspuns:

Eu zic sa te uiti pe sit ala ce ti l-am dat procesor Intel icore 7 de 3, 6 mh la 11 mil ai putea schimba procesoru placa video cei pe site de 2 gb la un mil si ceva la fel se poate schimba si multe altele

| cucubau1992 a răspuns:

A doua cristi parerea mea stiu hdd Samsung cum face si rami eia din prima configuratie is de toata prastia am avut stiu cum functioneaza si stiu cat de usor se ard

| CristiCryssu explică (pentru cucubau1992):

Merci pentru sfaturi

| MariusRo17 a răspuns:

1 e mai bun happy

| CristiCryssu explică (pentru MariusRo17):

Multumesc! Si ai idee ce sar mai putea adauga la el(nu foarte mult ca suma) ca sa fie cat de cat mai "durabil"?

| MariusRo17 a răspuns:

EU ZIC CA CE AI IN EL E DESTUL DE BUN til mai upgradezi peste jumate de an sau chiar un an deocamdata e bun