| CristiCryssu a întrebat:

(Scuzati Categoria, e cea mai accesata)Buna Tuturor! Vreau sa imi schimb unitatea(sa ma includ in 33-35 mil. ROL) si am de ales intre doua sisteme(montate piesa cu piesa pentru includerea in pret. Cele doua sisteme sunt:

1)Procesor Intel SKT1155 Intel Core Ci5 SandyBridge i5-2320 3.0GHz,s.1155,6MB,32nm,procesor grafic integrat GMA HD 2000, BOX

Placa de baza Intel z68, S.1155,PCI-E 2.0 1 PCI-Ex16, 1* PCI-E x16, 2* PCI, 1PCI-Ex4+3 PCI-Ex1, 2ch, 4DIMM DDR3 1333/1066

Memorie DDR 3 8GB, 1600 Mgz, CL9, Dual Channel Kit 2 module 4GB

Hard Disk 1 TB Samsun, Serial ATA2, 7200 rpm

DVDRW ASUS DRW-24B3ST/BLK/G/AS

Placa Video:Nvidia Geforce GTX550 TI PCI-EX2.0 1024 MB DDR5 192 bit, 900/4100Mhz

2)Placa de baza:Intel Cold Lake - ATX, H67(B3), 4*DDR3-1333, Intel HD Graphics, HDMI+DVI-I, GbE, 1PCIex16

Procesor:Intel Core I5-2500, 3.30G,6M,4C 95W 4.8 GT

Memorie:Kingston 8GB DDR3 1333(2 X 4096)

Hard Disk: WD HDD SATA 1TB 3GB/S 64 MB

Placa Video:Leadtek GTX 550-TI, 1024MB DDR5-192 bit

DVDRW:Asus DVD+/-RW 20x Black SATA

Spuneti-mi va rog care sistem este mai bun si ce sar mai putea adauga la acesta pentru a nu mai fi nevoie de imbunatatiri pe viitor, va multumesc anticipat(dau si funda!)

4 răspunsuri:
| LovelyMan a răspuns:

Daca tot vrei sa dai atatia bani pe o unitate, incearca sa inlocuiesti procesorul acela cu un Intel I5 2500k. E in primele 3 procesoare din 2011 ca performante. E quad core. Si incearca sa iei o placa video competenta, nu prostia aia.

| CristiCryssu explică (pentru LovelyMan):

Si care sistem ar fi mai bun dintre cele 2 cu schimbarile pe care leai mentionat?

| LovelyMan a răspuns (pentru CristiCryssu):

A doua varianta, dar cu una din placile astea doua:

Varianta ieftina: http://www.emag.ro/......PM2D1GD5OC

Varianta mai scumpa, dar mai performanta: http://www.emag.ro/......DD-HDMI-GS

Ramane la alegerea ta. Merita sa dai 1-2 milioane in plus pentru ca altfel e pacat de procesor.
Sper ca te-am ajutat. Amblele placi date de mine sunt bune si te poti juca pe ele orice joc de ultima generatie fara probleme, la rezolutii mari.

| IAmAnonim a răspuns:

Eu as merge pe primul dar as renunta la porcaria aia de gtx si m-as duce pe un ati radeon dar eu nu sunt fan Intel amd este mai dezvoltat in jocuri dar e bun si Intel dar e scump