| ExXxTxAxSxYx a întrebat:

Calculatorului meu i se blocheaza ecranul odata la aproximativ 25 de minut, nu am videocarta, poate sa fie de la asta? Nu am demult videocarta si acum nu demult mi s-a intamplat asta.Adineauri am pus un disc cu o joaca in calculator de atunci a inceput totul, de la ce poate sa fie? ce sa fac? ajutati-ma, dau FUNDA! multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca nu ai carcasa la monitor sau la unitatea centrala?
Daca e cum zici tu ca se blocheaza monitoru si nu mai poti da click pe My Computer START etc; atunci incearca sai dai un restart si daca nici asa nu merge scaneaza-l cu un antivirus bun!
Ati recoman Avira!
Sau cheama un specialist ori ultima varianta nu ai decat sa reinstalezi Windows-ul!

4 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

E de la unitatea centrala cutia aia unde ai bagat CD-ul probabil a fost virusat scaneaza calculatorul

| ExXxTxAxSxYx explică (pentru umbra09):

Pai scanarea generala dureaza mult, nu o sa dovedeasaca ca o sa se blocheze.

| umbra09 a răspuns:

Nu ai alta metoada de a scoate un virus decat prin antivirus o scanare cu acesta...

| LoveYouForever56 a răspuns:

Acum cat iti merge PC cauta pe google AntiVirus gratuit 2014.Si mie mi s-a intamplat.Dar eu a trebuit sa-mi i-au alta unitate.Deoarece nu stiam ca am virus.