| Blake1 a întrebat:

Cand deschid calculatorul face un zgomot ciudat(unitatea) ...parca isi ia zborul, iar dupa un timp revine la acelasi zgomot pe care il face mereu cand e deschis. ce are? pana acum o saptamana nu facea asa ciudat.am incercat sa ma uit la unitate da nu se vede nimic deosebit credthinking

2 răspunsuri:
| candygirl a răspuns:

Desfa-l si curata-l de praf cu o pensula big grin. si al meu vibra cand il porneam de imi era frica sa stau langa el. si l-am curatat si acum toarce ca o pisicutahee hee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este vorba de cularul de pe placa de baza ori este plin de praf ori s-a terminat pasta dintre el si placa de baza.Incearca sa-l cureti, culerele mai fac asa si daca scoti calculatorul din priza sau se ia curentul. Daca sunetul nu se opreste il poti lasa asa al meu face de vreo 2 ani si nu are nici o problema singurul incovenient este ca face zgomot si este destul de urat.