| Aiom a întrebat:

Care e mai bun Windows 7 sau XP? argumentati...

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Mai bun ar fi windows XP

Windows XP este cunoscut pentru stabilitatea și eficiența sa, în contrast cu versiunile 9x de Microsoft Windows. Prezintă o interfață semnificant modificată, prezentată de Microsoft drept mai prietenoasă pentru utilizator decât în celelalte versiuni de Windows. Un nou management al software-ului reușește să evite "iadul DLL-urilor" care a marcat celelalte versiuni de Windows. Este prima versiune de Windows care, pentru a combate pirateria informatică, necesită o activare, o facilitate care nu a fost agreată de toți utilizatorii. Windows XP a fost criticat pentru vulnerabilitățile legate de securitatea prelucrării datelor, pentru integrarea prea strânsă a aplicațiilor ca de ex. Internet Explorer și Windows Media Player, precum și pentru aspecte legate de interfața implicită a spațiului de lucru.

Toate cele bune.

| Jipa95 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Da si din 2 virusi ti-a dat crash laughing reformatare happy

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Jipa95):

Eu folosesc windows xp cu 4 GB memorie RAM la calculator si nu l-am reinstalat de 2 ani, merge ca nou big grin.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Eu nu inteleg, tu zici ca mai bun ar fi Windows XP (ceeace este o ineptie totala), dar ii prezinti mai mult dezavantajele. Iar in prima parte vorbesti despre desginul acestuia, care e cam irelevant cand vine vorba de care e mai "bun".

+ ca prezentarea de mai sus e facuta in concordanta cu versiunile mai vechi de Windows decat XP-ul, nicidecum mai noi, pentru ca tu vorbesti de familia 9x, familie care cuprinde toate versiunile hibrid x32 / x64 ale urmatoarelor: Windows 95, Windows 98 si Windows Me.

| Jipa95 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Du-te ma si plimba-te laughing un xp nu rezista nici 1 an ( maxim ) daca ai pc legat la net si mai si navigezi pe net. Potia sa ai tu si 500 gb memorie ram, si cel mai ''smecher'' procesor, haide sa nu comparam o prastie ( xp ) cu windows 7 care e mult superior.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Jipa95):

Poate e mai superior dar eu cu 4 GB RAM folosesc xp de 2 ani fara al reinstala macar odata.
P.S. Daca nu sti renunta!
Am si antivirusul aVast care conteaza foarte mult.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Blablabla vad ca cineva bate campii.
Clar ca daca mai ai o caruta de pc o sa lasi xp.

Totusi nu ai cum sa spui ca xp e mai bun fata de 7. Nu poate sa fie cu nimic mai bun un sistem de operare expirtat din orice punct de vedere(aka xp, din 2002) fata de 7,, ,

| vladv26 a răspuns:

Amandou windowsurile sunt bune, eu cred ca xp este mai bun decat 7

Răspuns utilizator avertizat
| valy_9268 a răspuns:

Xp e bun daca il ai original si professional, daca il ai de pe net e prastie nucleara!

| kar1GaNNN a răspuns (pentru valy_9268):

Ai dreptate aici happy

| valy_9268 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Am avut o data windows xp professional original, de pe cd, si pot spune ca e mai bun decat 7, dupa aia am avut de pe net, si pe net sunt numai bombe nucleare de xp, nu e unu bun, daca veti avea ocazia sa faceti rost de windows xp professional original de pe cd, vil recomand, eu in prezent am 7, deoarece nu mai am de unde sa fac rost de xp original!