| NoName234 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus pentru windows 7?

Răspuns Câştigător
| GiGoLoEuRoPeAn a răspuns:

Avira este cel mai bun te alarmeaza la timp si nu papa resurse ca toate celelalte antivirusuri

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cel mai bun nu există, deoarece nici cel mai licențiat sau performant antivirus din lumea asta NU îți va oferii protecție de 100%, că nici unul nu e perfect, dar cel mai eficient pentru Windows 7 este Microsoft Security Essentials.Acest antivirus se actualizează de 3 ori pe zi prin Automatic Updates, nu consumă resurse, este silențios și te protejează în timp real de malware-ul ce există pe internet.Dar cum cel mai bun antivirus este userul, asta e așa de formă mai mult.Eu am folosit Windows 7 fără antivirus timp de un an și nu am avut probleme de loc.în schimb foloseam o data pe săptămână un scaner ISO butat de pe cd asta pentru a stârpii addware-ul și spyware-ul din sistem. Datele importante și documentele sensibile le țin pe Linux.Acolo știu precis că îs în siguranță. Succes

| taken a răspuns:

Cel cu care te impaci tu cel mai bine.Eu aveam eset nod 32 si astazi am instalat eset smart security (are si firewall).

| geop a răspuns:

Eu am McAfee de 2 ani şi nu am avut nicio problemă

| vatco a răspuns:

Free sau comercial? recomand avira daca doresti free si Kaspersky versiunea comerciala. ajunge in jur de 100 de lei licenta pe an