| loving2008 a întrebat:

Ce antivirus e bun?(am windows xp)

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Kaspersky dintre cele cu licenta.

AVG dintre cele freeware.

AVG-ul il poti downloada de aici:
32bit:
http://www.filehippo.com/download_avg_antivirus_32/
64bit:
http://www.filehippo.com/download_avg_antivirus_64/

16 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Si eu iti recomand Avira. Simplu de folosit, si foarte eficient!
Dar retine ca o securitate buna necesita si un firewall, si un malware, pe langa un antivirus.

| Annitu a răspuns:

Uite aici topuI.:))
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/v2/ eu folosesc NOD32 si e bunicel:P

| zacrazy a răspuns:

Kaspersky rulz!

| Kqzu97 a răspuns:

Avg

Răspuns utilizator avertizat
| unknown3243 a răspuns:

Eu inainte foloseam avira cand aveam xp si a facut treaba buna.Eu acum folosesc Microsoft security essentials eu am windows 7.

| xXCrissXx a răspuns:

Pai eu folosec antivirusul avira si este foarte bun s simplu de folosit daca ai virusi te alerteaza jos langa ceas si tu dai remove iar virusi sau duss deci nu o sa ai probleme cu asat dar NOD32 nu este deloc bun inainte il foloseam si eu adr de fiecare data mi se strika pc-u ca aveam virusi dar acum cu asta nu mai am proble sepr ca il incerci happy

| xXCrissXx a răspuns:

Pai eu folosesc avira si este foarte bun iar cand ai virusi te alerteaza jos langa ceas iar tu trebuie sa dai decat remove si au disparut iar NOD32 nu este bun deloc pentru ca inainte il aveam si eu si mi se strica mereu pc-u din cauza virusilor asa cu asta nu am probleme sper ca il incerci happy

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Eu momentan folosesc Linux Ubuntu si nu am nevoie de antivirus, dar inainte, cand foloseam Windows-ul, imi placea Avast.Pe langa aspectul estetic foarte frumos, este si un antivirus foarte bun. Ti-l recomand si tie! happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sotul meu se ocupa cu calculatoare zice ca, cel mai bun este AVAST.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai eficient este avast in plus fata de alti antivirusi are si scanare la reboot foarte folositor!

| VinnieS1 a răspuns:

Norton Securiti

| Romania_1456 a răspuns:

Panda. l`am folosit o perioada lunga si mi s`a parut excelent. insă acum numai folosesc antivirus.

| Crysty_Andrey_1998 a răspuns:

Eu iti recomand Avira este foarte bun si simplu de folosit si are o securitate foarte buna si are firewall, malware sper sal incerci va da rezultate bune!

| v411y a răspuns:

Avast!
Este cel mai eficient.