| kMirke a întrebat:

Care este diferenta dintre Windows 7 pe 32 biti si Windows 7 64 biti?! In special la jocuri! sad

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Avantajul arhitecturii pe 64 mai este si faptul ca stie sa foloseasca memoria mai bine si mai multa pentru un program/joc anume. Si altul ar fi ca este mai imun la virusi, adica unii virusi nu il afecteaza. Ingreunarea s-ar produce datorita faptului ca se transfera fisiere mai mari de pe hard pe memoria ram, dar daca hardul tau este suficient de rapid, nu o sa simti o diferenta fata de 32.

| AlexVizitiu a răspuns (pentru Grimmjow69):

Deci imi spui ca daca as avea Windows pe 64 de biti, unele jocuri ar pute rula mai bine?

| Grimmjow69 a răspuns (pentru AlexVizitiu):

Da pentru ca Windows pe 64 biti suporta mai mult de 4 gb ram pe cel de 32 biti jocuri iau doar 2.35 gb ram...mai mult nu.