| Fetitsa123 a întrebat:

Care sunt cerintele de sistem la windows xp sp3 32 bit?(ram ghz etc)Fundita

8 răspunsuri:
| tagaitza a răspuns:

1gb ram, 2ghz, 256 placa video, 40 gb hard disk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rami 512 minim, 1GHz mi se pare.

| Gabytzzzzzu a răspuns:

Procesor Pentium 233 megaherţi (MHz) sau mai rapid (se recomandă 300 MHz)
Cel puţin 64 megaocteţi (MO) de RAM (se recomandă 128 MO)
Cel puţin 1, 5 gigaocteţi (GO) de spaţiu disponibil pe hard disk
Unitate CD-ROM sau DVD-ROM
Tastatură şi un mouse Microsoft sau un alt dispozitiv de indicare compatibil
Placă video şi monitor cu rezoluţie Super VGA (800 x 600) sau mai mare
Placă de sunet
Difuzoare sau căşti

Acestea sunt Minime big grin Fundha?

| Gabytzzzzzu a răspuns:

Procesor Pentium 233 megaherţi (MHz) sau mai rapid (se recomandă 300 MHz)
Cel puţin 64 megaocteţi (MO) de RAM (se recomandă 128 MO)
Cel puţin 1, 5 gigaocteţi (GO) de spaţiu disponibil pe hard disk
Unitate CD-ROM sau DVD-ROM
Tastatură şi un mouse Microsoft sau un alt dispozitiv de indicare compatibil
Placă video şi monitor cu rezoluţie Super VGA (800 x 600) sau mai mare
Placă de sunet
Difuzoare sau căşti

| lebocow a răspuns:

Pooi nu iti trebuie niste cerinte exacte dar daca vrei doar pentru yahoo si astea ar merge 512 mb ram si 2.0 ghz sau 1.6 ghz, dar daca vrei sa mearga cat de cat si jocurile vreo 2-3 GB ram si 2.5 sau 3.2 ghz ram

| unkspace a răspuns:

Cel putin procesor 300mhz sau mai mare.500-1gb memorie RAM ca sa iti lucreze multumit, HDD cel putin 6gb, Super VGA (800 x 600) sau rezoluție mai mare.deci de la Pentium 2 in sus...

| clau44 a răspuns (pentru unkspace):

La mine pe 1500 Mhz, 512 RAM, HDD este de doar 20 GB, imi apare mesajul "not suported".

| Dumitru_Mona_1985 a răspuns:

Pai procesor 2000 maximum 512 maximum spatiu pe hard 2 gb