| robycfr1 a întrebat:

Ce este Windows Genuine Advantage Notifications? Si ce pot sa mai fac sa nu mai apara de fiecare data cand aprind calculatorul? Dau fundita + voturi.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o notificare de la Microsoft ca sistemul de operare pe care il folosesti este piratat (nu are licenta). Intra prin Start/Control Panel/Automatic Updates, bifeaza Turn off Automatic Updates, dai Apply si apoi Ok. Daca tot iti mai apare atunci cauta si descarca un programel Remover WGA si cu acesta vei scapa de notificare. Succes si numai bine!

| Bogdanux a răspuns:

Salut.Acel mesaj indica ca nu ai windowsul activat. Daca vrei sa scapi definitiv de asta, descarca acest activator incarcat de mine:

http://fisierulmeu.ro/22IKRKFMYLEU/WindowsActivator-exe.html

Dupa ce l-ai descarcat, dublu click pe el, install, apoi un restart pc-ului.

Succes!

| C0nflic7 a răspuns:

Cauți pe Google,Windows Genunine crack xp, îl iei și activezi winodwsul, si merge

| ionut1369 a răspuns:

Apare deoarece nu ai un Windows licentiat, poti cauta un loader de activare si te scapa de problema asta. Ce windows folosesti?

| CяﻵsŁﻵηε a răspuns:

Buna.
L-am avut si eu, dintr-o greseala, imi aparea pe pc, si l-am instalat si mi-a distrus pc-ul. De atunci m-am invatat minte sa nu mai instalez orice.

| harhas a răspuns (pentru CяﻵsŁﻵηε):

Nu este, poti instala orice numai ca daca nu e licentiat Windowsul..astia de la Microsoft te anunta..deoarece Windowsul isi face update automat, de fiecare data cand reinstalezi Windowsul turn off the auto up date.

| MissDelevingne a răspuns:

De fiecare data cand APRINZI calculatorullaughing esti criminal...laughing (haios rau)

| OneBoy a răspuns:

Salut! Windows Genuine Advantage este un update pe care l-au introdus cei de la Microsoft. Odata instalat, va tot bate la cap cu nu stiu ce avatanje, ideea fiind sa va cumparati o licenta.Dar ca sa scapi de toate problemele fara a da bani pe un windows nou trebuie: 1. C>Windows>System32 si se dau rename la fisierele: WgaLogon.dll si WgaTray.exe de exemplu Wy.dll si Wz.exe moment in care ele nu mai pot opera.
2. C>Documents and Settings>All Users>Application Data>Windows Genuine Advantage si se da delete acestuia (Windows Genuine Advantage)
Iar 3. Dai restart! happy. Sper ca ti-a fost de folos. Bafta!

| DjGrasu a răspuns:

Este un crack pentru a activa Windowsul. Daca iti apare de fiecare data cand aprinzi PC-ul in colt langa cosul de reciclare, inseamna ca te-au detectat cei de la Microsoft ca Windowsul nu e original. Trebuie sa descarci de pe net Windows Genuine Advantage validation tool, sa-l instalezi si apoi o sa-ti dispara, nu o sa mai ai probleme cu Windowsul! Fundita?

| DjGrasu a răspuns:

Este un crack pentru a activa windowsul. daca ati apare de fiecare data cand aprinzi pcu in colt langa cosul de reciclare, inseamna ca te-au detectat cei de la Microsoft ca windowsul nu e original. trebuie sa descarci de pe net Windows Genuine Advantage validation tool, sa-l instalezi si apoi o sa-ti dispara, nu o sa mai ai probleme cu windowsul! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand instalezi windows, imediat dupa ce ai terminat umbla in setari la Panoul de Control si opreste Update-urile-Turn Off si nu o sa iti mai apara

| Anonymous_6119 a răspuns:

Este un fel de "adaptare " a windows-ului. Cum adica? Adica tu te-ai tras de curand un windows. Iar acesta nu are licenta. Ei bine Microsoft Windows a detectat acest lucru, iar tua cum esti nevoit sa iti cumperi licenta. Daca nuv rei sa faci asta, nu-i nimic, insa de fiecare data iti va aparea acest lucru. Cum iti poti cumpara licenta? Incearca sa cauti informatii in acea patratica care iti apare de fiecare data cand aprinzi calculatorul, "patratica " cu Windows Genuine Advantage Notifications. Succes!