| HolyPotato a întrebat:

Ce părere aveți despre Samsung Galaxy S3 Mini? Argumente PRO și CONTRA, vă rog.

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!

Mmmm..imi pare rau, dar eu nu trec la argumentele pro faptul ca telefonul este "atat de FIN, imi place sa ma joc cu el prin palma, nu are pic de colt ascutit."
Mie imi plac mai mult telefoanele mai patratoase...pentru ca acest design (S3 mini) este folosit la aproape TOAAATE Samsungurile din 2012 pana in prezent..este cam uzat acest look!

PRO:
Dimensiuni
Tip Ecran (Super AMOLED)
Marime Ecran (4")
Memorie Interna (8/16GB)
RAM (1GB)
OS (4.1JB)
CPU (1Ghz DualCore)

Contra:
Viteza Internet
Camera
Camera Frontala
GPU
Baterie

Eu ti-as recomanda un telefon..nu chiar atat de "FIN"...

Te-ai gandit la S2 Plus?
Culmea, este mai ieftin decat S3 Mini, si este mai bun din majoritatea punctelor de vedere!

Avantaje S2 Plus (fata de S3Mini):
Grosime (8.5mm vs 9.9mm)
Tip Ecran (Super AMOLED Plus vs Super AMOLED)
Ecran (4.3" vs 4")
Viteza Internet (21. 1Mbps vs 14. 4Mbps)
Camera (8MP vs 5MP)
Camera Features (+Image Stabilization)
Inregistrare video (1080p vs 720p)
Camera frontala (2MP vs VGA)
CPU (1. 2Ghz DualCore vs 1Ghz DualCore)
GPU
Baterie

Este patratos, stiu...

Dar..nu poti spune despre un telefon ca este 'pentru baieti' sau 'pentru fete' (Adica daca e roz, este pentru fete, dar nu ma refeream la culoare)

Dar daca nu vrei un telefon mai mare decat S3 Mini...Este o alegere buna!

Succes! Sper ca te-am putut ajuta!

| HolyPotato explică (pentru LeganzaMoonwalker):

La asta mă gândeam și eu, la un Samsung Galaxy S2 Plus. Știu dezavantajele lui S3 mini față de S2, dar îmi plăcea foarte mult design-ul, chiar dacă, ai dreptate, e mai conformist. Vroiam păreri despre acesta căci despre S2 Plus sunt deja convinsă că e telefonul ideal pentru mine, iar raportul calitate/preț este foarte bun la el. Mulțumesc pentru sfat!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru HolyPotato):

Nici o problema! Dar nu trebuie sa ai inceredere in ce iti spune un strain pe internet!
Esti fata, si cred ca pentru tine conteaza mai mult designul decat la baieti.
Daca te intereseaza raportul calitate/pret, ar trebui sa te gandesti si la HTC One X sau LG Optimus 4X HD, care au fost flagshipurile anului trecut, iar anul asta le gasesti la un pret de nimic(pentru un telefon). Dar sunt destul de uriase.
Despre bateria lui S2Plus pot sa iti spun ca, desi nu este mare, tine destul de mult! Fara PowerSaverul activat, a tinut-o pe o colega 2 zile! Daca il folosesti moderat si cu powersaverul activat, cine stie cat te tine!

| HolyPotato explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu sunt o mare fană a HTC-urilor, dar o să mă uit și la acest model și la LG. Am văzut deja ceva modele de smartphone-uri și până la urmă tot la S2 mă întorceam. Îmi face plăcere un telefon mai mare, cu ecran capacitiv, mărimea nu e o problemă, numai design-ul laughing E boala mea, n-am ce-i face, sunt la liceul de arte și știi cum se spune: fiecare cu "păsăricile lui" laughing
Mulțumesc încă o dată pentru sfaturi și sugestii! Mai am timp să mă decid.

12 răspunsuri:
| Annapro a răspuns:

Eu am acest telefon. Il recomand din toate punctele de vedere! Camera are 5 megapixeli si filmeaza HD. Telefonul este destul de finut si usor de "manevrat". Are update pentru cea mai noua varianta de Android, se zgarie foarte greu ecranul dar totusi trebuie sa ai grija, procesorul este destul de mare, poti pune microSD pana la 32 gb si de asemenea memorie ram 1GB (Destul de bun!). Deci eu ti-l recomand din toata inima happy.

| HolyPotato explică (pentru Annapro):

Minunat! Mă gândeam să mi-l iau, ținând cont că sunt fată și într-adevăr, după cum ai spus, e un telefon finuț. Despre baterie ce poți să-mi spui? happy

| Annapro a răspuns (pentru HolyPotato):

Bateria ţine destul de mult! Ca sa fii sigura ca tine activeaza-ti "power saving", o sa vezi in setari, si sa ai grija sa nu ai wi-fi-ul sau mobile data pornit. Succes! happy

| HolyPotato explică (pentru Annapro):

Mulțumesc.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa mai pui ceva bani si sa iti iei un s2...s3 e mic, e sub s2 din punctul de vedere al performantelor.

| HolyPotato explică (pentru Bondarel99):

Știu, între cele două îmi puneam întrebări. Design-ul e mult mai frumos la galaxy s3 mini și mă întrebam dacă mă pot lipsi oarecum de specificațiile ce le separă, de-asta am pus întrebarea, să văd niște opinii despre Samsung Galaxy S3, dacă au fost mulțumiți cumpărătorii etc.

| TizZu15 a răspuns:

Pro.
Este destul de bun eu ti-l recomand.winking

| sparky34 a răspuns:

Are o colega de-a mea...dar cum ea este fata il foloseste doar pentru lucruri uzuale precum facebook, messenger, etc...
Ce este de remarcat la acest telefon este senzatia pe care ti-o da cand il tii in mana, este atat de FIN, imi place sa ma joc cu el prin palma, nu are pic de colt ascutit.
Ca specificatii este mai mult decat mediu, personal mi l-as cumpara daca mi-as permite, dar daca as mai strange ceva banuti si mi-as lua un Nexus, chiar Nexus 4

| sth3f a răspuns:

Este un telefon destul de bun..Ecran destul de mare, procesor puternic, ram 1Gb, slot MicroSD, Camera buna. Un prieten are acest telefon si mi l-a dat sa-l vad.