| Lore_Chris_1983 a întrebat:

Ce windows imi recomandati pe un pc low.w10 sau 7?
Processor: Phenom II X4 B95 3.00 GHz
Memory Installed: 6 GB DDR3
Hard Drive: 250 sata 3
Placa video gt 420 2 gb

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://support.hp.com/......pc/4024556
Din cate vad nu ai drivere "oficiale" pentru Windows 10, poti gasi ceva compatibil, dar nu e ok. Lasa-l pe 7, deja il streseaza si 7-le daca nu e o generatie foarte noua si merge pe hdd.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce placa de baza ai? Logic ca 7-le te-ar ajuta mai mult.

| Lore_Chris_1983 explică (pentru CM7YRE):

Placa de baza este HP cred este o unitate mica HP 6005 Pro SFF

| CM7YRE a răspuns (pentru Lore_Chris_1983):

Https://support.hp.com/......pc/4024556
Din cate vad nu ai drivere "oficiale" pentru Windows 10, poti gasi ceva compatibil, dar nu e ok. Lasa-l pe 7, deja il streseaza si 7-le daca nu e o generatie foarte noua si merge pe hdd.

| mudokins78 a răspuns:

Cum dracu e asta pe low? ...Al meu are procesor 2, 3/3gb ram/512 video si zboara pe windows 7 32 bit!
la al tau poti pune ce vrei! Auzi!,.low!

| Eldonkr1 a răspuns:

Pai depinde pentru ce folosesti acel pc, pentru gaming iti recomand Windows 7 64 bit, pentru programare Windows 10 pro 64 bit fereste-te de windows 8 sau 8.1 happy good luck!