| draand28 a întrebat:

Cum se fac 2 Servere VPS XenHVM(windows 7) pe propiul PC? Dau FUNDA!(pentru un raspuns corect)

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

1. Pai intai de toate trebuie sa te intreb ce sistem ai daca poti sa suporti un astfel de server pentru ca consuma foarte multe resurse fara utilizatori online sau fisiere gazduite si plus racirea de care ai nevoie pentru asa ceva datorita faptului ca este nevoie sa fie tot timpul pornit sa fie tot timpul functional.
2. Daca tot doresti poti urmari aici un tutorial si ai reusi sa te descurci singur!

http://www.thrustvps.com/......m-windows/

Bafta in continuare! funda?

| draand28 explică (pentru SilverF8ith):

Trebuie sa folosesc Windows Server? Nu ma deranjeaza resursele, le am din plin (AMD 8 nuclee 3, 5GHz, 12GB Ram, SSD 500GB+1TB HDD, etc.)

| SilverF8ith a răspuns (pentru draand28):

Ma bucur ca ai resursele. Da ai nevoie de windows server sa poti sa il instalezi/lansezi. urmareste tutorialele si vei reusi! Bafta