| Roxana_2291 a întrebat:

Cum se incarca un cartus color acasa? adica daca imi cumpar culorile acelea cum le bag, are fiecare culoare cate o gaura sau cum vine asta?

dau funda, pentru cel mai lamuritor raspuns:*

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Depinde ce imprimanta ai. Nu toate tipurile de imprimante au cartuse care se pot incarca. Deci, va trebui sa ne spui exact ce imprimanta ai si apoi o sa afli daca si cum se pot incarca acasa cartusele.

4 răspunsuri:
| victoreanu a răspuns:

Cumperi kitt refill pentru HP color. O sa ai in pachet 3 sticlute cu cerneala, seringa si o pereche de manusi din plastic. Desfaci eticheta de pe cartus si cu seringa usor completezi fiecare culoare in parte.
Configuratia culorilor o ai in link-ul urmator:
http://www.refillinstructions.com/HP/H29.htm
Tipul tau de imprimanta a fost fabricata cu 2 tipuri de cartuse 21, 22 sau 56, 57.
Configuratia culorilor este identica.

Bafta

| adrian1988 a răspuns:

Sincer nu ce vrei tu sa faci nu este deloc indicat.in primul rand pentru ca o sa strici imprimanta.in al doilea rand pentru cartus conteaza si cel mai mic fir de praf in locul nepotrivit si nu o sa mai printezi nimic.mai bine apeleaza la cineva specializat, pentru ca nu o sa te coste o avere

| CookieMonster_6225 a răspuns:

Trebuie sa ai cartus reincarcabil.Cumperi cernala si incarci cu o seringa. happy

| Roxana_2291 explică:

Am un HP f 4180