| georgiana967 a întrebat:

Cum setez contul de facebook in asa fel incat necunoscutii(cei care nu ma au la prieteni) sa nu-mi vada pozele, postarile sau datele personale?

Răspuns Câştigător
| lianaiovan a răspuns:

Pai:Ca sa faci ca pozele tale sa le vada doar prietenii,mergi la profil/fotografii/fotografiile tale si acolo dai click pe o imagine(pe prima,sa zicem) si in draptul datei e un simbol,dai click si iti apare cum sa fie poza:vizibila doar pentru tine, pentru prieteni sau publica. Datele personale: Dai la profil/actualizeaza informatiile si dai la fiecare categorie pe actualizeaza informatiile si acolo apar simboluri, exact ca la poze. Si dai cum vrei tu. La postari, de cand le faci, apare langa butonul "Posteaza" un simbol si dai click si faci ca la celelalte doua categorii... Sper ca ai inteles cam ce voiam sa spun!

| georgiana967 explică (pentru lianaiovan):

Multumesc frumos!

| dannycrtsz a răspuns (pentru lianaiovan):

Cu ocazia asta am aflat si eu, mersi. Dar ca sa nu iti pot fi descarcate pozele cum se poate seta?

| georgiana967 explică (pentru dannycrtsz):

Asta este imposibil deoarece pozele nu iti sunt securizate in asa fel incat nimeni sa nu ti le descarce.

| dannycrtsz a răspuns (pentru georgiana967):

Pai pe unele profiluri/pagini nu se pot descarca si ma gandeam ca poti seta undeva.