| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Daca vreau sa imi faca upgrade la 3080 de la 2080, pe care l-am cumparat luna trecuta ca doar na....trebuie sa imi schimb sursa? Din cate am auzit seria 3000 va avea nevoie de 2 conectori cu 8 pini, dar din cate am vazut am conectorii aia la alimentare, deci in locul lui 2080 pot sa imi pun 3080 sau va trebui sa imi schimb sursa?

4 răspunsuri:
| CosminGK a răspuns:

Daca ai acei conectori la sursa ta nu ai de ce sa o schimbi.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru CosminGK):

Sursa e rm850 corsair, inseamna ca merge sa imi schimb placa video cu un 3080, dar nu inteleg de ce unii spun ca cei care vor sa isi chmbe placa vor trebui sa isi schimbine si sursa

| CosminGK a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Sursa asta e de 850w, merge perfect un gtx 1080ti, si seriile rtx. Pana la 2080. Sa vedem astea noi ce consum vor avea.

| Nicuneacsa a răspuns:

Nu nu va trebui daca are conectori si daca inca e buna de ce sa o schimbi poate pe viitor dar sti cum se zice daca faci un upgrade fa-l complet