| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie o sursa unde imi aratata toti pasi cum reinstalez windows 7..ma incurc cand ajung la partitii.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cauta in youtube. sunt multe tutoriale.
ce anume nu stii cand ajungi la partitii?

| GulDan explică (pentru gelu1970):

Nu imi iese sa impart memoria cum trebuie dar inainte sa sterg totu si sa creez unele la fel...ma rog o sa ma mai uit.

| gelu1970 a răspuns (pentru GulDan):

Dai click pe partitii, pe rand. cand e cu fond albastru, in dreapta jos ai optiunea "new" dai click apoi dai pe eliminar. asa elimini partitii ce ai. apoi creezi partitiile ce doresti. tine cont ca automat windows isi face o partitie mica, de 100mb pe care nu o atingi. tu iti partitionezi restul cum vrei si instalezi windows in partitia ce o alegi, exceptie cea de 100mb pe care o lasi asa fara sa o atingi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa stergi partitiile ci doar sa le formatezi.Dai click pe partitia B primary sau pe partitia care a avut windowsul instalat si apoi de jos dai format. Dupa ce se formateaza, tot in acea partitie instalezi windowsul nou.Deci dupa ce se formateaza dai next si se instaleaza windowsul nou in partitia care tocmai ai formatat-o.Formatare inseamna a sterge tot din acea partitie. daca vrei sa imparti si sa aresti o partitie, vezi cat spatiu ai pe hard, lasi partitia de sistem de 100 MB si apoi celelalte le faci cum doresti de prferinta partitia cu windows d vreo 40 de giga iar restul in a treia partitie. Dupa ce ai facut asta, dai click pe partitia B primary si instalezi windowsul.E vb de partita de 40 sau 50 de giga care tocmai ai facut-o.