| Mélancolie a întrebat:

De ce mi se opreste calculatorul de fiecare data cand ma joc? Ma joc cam vreo 30 de minute si dupa dintr-o data se opreste. L-am dus la reparat si mi-au spus ca nu are nimic, l-au tinut aprins 12 ore si nu s-a oprit. As vrea sa stiu de ce se opreste de fiecare data la anumite jocuri. (Assassin's Creed de exemplu)

11 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Cum au raspuns unele persoane mai jos, temperaturi prea mari (asta se intampla in general la sistemele mai vechi, la cele mai noi procesorul pur si simplu o sa faca throttling, adica isi scade frecventa de functionare automat)
Un alt motiv ar fi din cauza sursei, posibil sa fie mai slaba decat are nevoie sistemul. Daca ai da si niste specificatii, poate am putea sa te ajutam mai mult. Bafta!

| OnuOnulică a răspuns:

Posibil jocul e prea mare pentru pc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sursa, temperatura procesorului, ceva drivere proaste (desi sanse mai slabe cu varianta asta). As merge pe una din primele doua variante.

| ȘefuLaValută a răspuns:

E posibil sa fie chiar priza

| WeAreLegion a răspuns:

Probleme cu driverele sau cu temperaturile, poate e si de la windows, eu am avut aceeasi problema si am rezolvat-o schimband windowsul!

| Mélancolie explică (pentru WeAreLegion):

Eu cred ca e ceva legat de temperatura (CPU), dar nu stiu ce sa fac in legatura cu asta. Nu as putea sa schimb temperatura din bios?

| Mélancolie explică (pentru WeAreLegion):

Eu cred ca e ceva legat de temperatura (CPU), dar nu stiu ce sa fac in legatura cu asta. Nu as putea sa schimb temperatura din bios?

| mcdeliric1 a răspuns (pentru Mélancolie):

E posibil sa fie procesorul, poate se prea incalzeste.Dar exista programe cu care poti sa maresti viteza culerului astfel temperatura procesorului o sa mai scada.Tu verifica ce temperatura are procesorul cand rulezi un joc poate nu e din cauza asta thinking Poate ai scurgeri de curent la sursa. Si asta se poate, un prieten de al meu a patit asa.

| stefania94 a răspuns:

Paai, posibil sa aiba virusi!

| MrAlegzandruh a răspuns:

Probabil e de la sursa(slaba 300w) si verisoara mea are aceeasi problema.Iti sugerez sa iti schimbi sursa de la calculator.Bafta!

| Knightt a răspuns:

Salut! Posibil sa fie placa video.