| Ion1231 a întrebat:

De ce cei de la Apple numai pun mufa jack pe telefoanele lor? Jack-ul este o mufă care va fi populară pe partea auto.

7 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Pentru ca Apple e o firma de fite, iar la mobile, jack-ul e folosit numai de sarantoci
eu nu sunt sarantoc, dar nici fite si am vreo 4-5 perechi de casti bluetooth si casti cu fir care mucegaiesc intr-un colt ca nu am mai folosit de ani

iar la auto ai doua solutii mari si late:
2. iei cablu de lightining care scoate jack sau adaptor, nu e mare pret:
https://www.emag.ro/......DYW0T7MBM/
1. ajungi din urma vremurile si pui bluetooth, exista special facute pentru auto audio care nu au bluetooth

| Ion1231 explică (pentru Brizbriz):

2. Pare ok din punctul tău de vedere
1. 1600 lei pentru o navigație originala Opel Astra h, nu mulțumesc, după cum știi sau nu știi, radioul nu este doar radio pentru acest tip de mașină, ci un întreg computer de bord. Prefer să rămân pe telu meu de nișă cu jack chiar daca mă obligă toată lumea să cumpăr iPhone pe care nici nu știu să ma dedcurc, neavând android și nici jack...

| Brizbriz a răspuns (pentru Ion1231):

Sunt mp3playere, care costa un rahat, si care au jack:
https://www.emag.ro/mp3-mp4-playere/sort-priceasc/c

| Ion1231 explică (pentru Brizbriz):

Eee, eu zic de telefon, să aibă jack ca să pui muzică de pe YouTube Vanced, Spotify, etc.

| Brizbriz a răspuns (pentru Ion1231):

Lul, milenialii astia, pentru care e mult prea greu sa puna muzica de pe PC pe un device static, mai bine dau jdemii de ieuro pe un telefon care poate face stream

chiar m-am distrat serios la un moment dat, cu cineva care nu stia ca TOATE telefoanele mobile pot fi folosite ca mp3player, si nu percuta DELOC faptul ca poti sa asculti muzica si fara stream
se pare ca e cazul si aici, gz tongue

| Ion1231 explică (pentru Brizbriz):

Dacă ar exista cititor de casete pe usb, eu nu aș mai fi nevoit să pun muzică de pe tel