| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cd player e auto care au in loc de iesire AUX cu mufe RCA, iesire AUX cu mufa jack? AM un cd player Pioneer(deh 2000),care are in spate o mufa jack si vreau sa stiu daca este pentru AUX out...(AUX in, are in partea din fata...)

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Legat de ieşirile audio dacă nu e ieşire de linie e sigur ieşire pentru căşti.
Se poate folosi şi în loc de ieşire de linie cu dozajul corespunzător al nivelului din potenţiometrul de volum. Impedanţa este joasă deci optimă pentru adaptarea pe orice amplificator audio.

| ombladon a răspuns (pentru Arthur):

Daca este iesire pentru casti, este perfect, de asta am nevoie. vreau sa iau semnal pentru un tub de bass activ...

| Arthur a răspuns (pentru ombladon):

Este ok, nici o problemă. Nu există decât aceste două variante.