| anonim_4396 a întrebat:

De un timp telefonul meu are o problema, am formatat cartela si nu stiu daca e din cauza asta, problema e ca daca fac o poza se strica imediat; apar numai linii si culori diferite. Deci cu alte cuvinte poza e stricata. Culmea daca o transfer cu cablu USB e si mai rau! Ce sa fac? Telefonul e de vina? Cartela? ...pls ajutati`ma, nu vreau sa pierd pozele nici telefonul, nici cartela, nici cablul USB.

Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

Du-te la un specialist. daca e de la cartela te poti duce la Orange [sau la ce ai tu cartela] si iti poti face alta, mutandu-ti toate contactele pe una noua. daca e de la telefon, ori iei unul nou, ori il repari pe cel actual.
bafta! :*