| GulDan a întrebat:

Din propia experienta cum ati facut bani pe internet si cati? Vreau sa ma apuc si eu.Nu conteaza cat de greu sau usor e.Cine e dispus sa-mi zica? Multumesc!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu inveti programare, design, seo, marketing online si pe urma o sa gasesti destule job uri online.

| IonutzWoW a răspuns:

Exista multe site-uri in care poti face 1 $ la cateva zile, dar iti ocupa tot timpul. Toate sunt la fel, nu te mai chinui sa cauti.
Cea mai buna solutie este sa devi partener cu youtube insa este foarte greu.

| GulDan explică (pentru IonutzWoW):

Da am auzit ca te plateste in functie de cum decizi tu la 100 viz 10$ sau 1000 50$ etc. cv gen nu?
Dar de ce e greu?

| Sorinutsu a răspuns:

Salut, in primul rand poti face un site cu diverse chestii sa atragi lumea, cu cat ai mai multe vizite cu atat mai bine, poti lua chiar si 1000 de euro pe luna, dar este foarte greu sa ajungi acolo, plus, ca te poti apuca sa fi blogger, si acolo trebuie sa ai succes ca sa iei bani, daca te duce capul, poti face bani din multe, de exemplu din xati de pe xat, si de acolo poti banuiesc, din multe, important este sa ai vointa, succes

| kings0fleon a răspuns:

Nu e o reteta a succesului.totul tine de noroc si doar vreo 2% reusesc(si de cele mai multe ori sunt niste retarzi gen satanapc)
incearca totusi sa-ti faci un adsense si pune content fara copyright pe youtube.bafta!

| GulDan explică (pentru kings0fleon):

Pe adsense trebuie sa platesc? si mai exact la ce te-ai referit cu contentu?

| kings0fleon a răspuns (pentru GulDan):

Pui videoclipuri, permiti reclame pe ele si pimesti bani.that easy.nu trebuie sa fie ceva quality, ci doar sa fie popular, gen twilight sau clupuri cu pisici fcand chestii..nu sh, vezi ce e in top.

| GulDan explică (pentru kings0fleon):

Permiti reclame te referi adica reclame pe video-uri care le pun si trebuie sa apese pe reclame lumea?

| VoineaguTeodorGeorge a răspuns:

Poi ca sa faci bani trebuie sa ai Steam cu jocuri pe el. Un joc mai misto poate sa faca 30 euro mai mult chiar. Daca ai cont cu multe jocuri poti sa il vinzi cu multi bani.Eu am avut Inversion pe Steam si am luat pe el 50 euro.Am avut un cont de seam si l-am vandut cu 196 dolari.O gramada de bani.Succes!

| Balahura_Irinel_1991 a răspuns:

Http://lucreazaonline.ro/1207 primesti 1 dolar pentru fiecare referal