| Trollerul a întrebat:

Este bun de ceva procesorul Intel Pentium 4 3. 0GHz (2 cpu's)? Repet! 2 cpu's big grin adica are 2 cores.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da dacă îl folosești pentru orice în afară de gamming, deși jocurile vechi ar rebui să ruleze mai ales dacă îi ajutat de o placă grafică bunicică. Succes

| Wehrmacht a răspuns:

Nu are 2 nuclee.Si eu am acelasi procesor Intel Pentium 4 3.0 Ghz HT.Mi se pare bun, dar vreau sa il schimb pentru a merge jocurile noi.

| dracu14 a răspuns:

Da,e bun doar ca e cam vechi, eu am Intel pentium d 3.00 3.00 ghz(adica modelul care a succedat pentium 4)

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Daca nu il vrei de gaming da e bunicel, dar e cam vechi si incep sa iti mearga greu aplicatiile, iti recomand un core 2 duo

| sirisacm a răspuns:

Nu exista procesor Intel pentium 4 cu 2 nuclee (cores), in cel mai bun caz 2 threads (dar astea nu sunt nuclee fizice). performantele unui procesor depind de mai multi factori, printre care frecventa (533 / 800 / 1066/ 1333 mhz) si memoria cache (cel mai important factor), care, cu cat sunt mai mari cu atat e mai performant procesorul.

| Trollerul explică (pentru sirisacm):

Exista Intel pentium 4 cu 2 nuclee :), uite aici cum se joaca aceasta persoana GTA IV cu acest procesor. http://www.youtube.com/watch?v=lRAI576ZKJk

| sirisacm a răspuns (pentru Trollerul):

Nu exista, tinere, nu te lua dupa ce spun copiii pe youtube, ca si ei sunt la fel de neexperimentati ca si tine. NU exista P4 cu 2 nuclee (nu era descoperita tehnologia atunci), 2 nuclee sunt de la generatia Dual core inainte.

| Trollerul explică (pentru sirisacm):

Bine sa lasam subiectul asta, de Intel Celeron dual core ce zici? e bun de ceva?

| sirisacm a răspuns (pentru Trollerul):

Ti-am spus, depinde de mai multi factori. fsb, memoria cache, tehnologia, etc