| bunjy a întrebat:

Este bun laptopul acesta pentru jocuri? si ce placa video are? cat GB? http://www.johnsmith.co.uk/......k-2-laptop

10 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

Vrei sa il comanzi de acolo?

Nu iti recomand! Ai grija ca pe langa pretul ala o sa trebuiasaca sa platesi si la vama si chiar nu se merita.

Ia-ti ceva de la noi in aceiasi bani. Uite un model cu procesor bun, 6gb ram si placa video dedicata mai mult decat modesta: http://bit.ly/1dJCKza

| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Nu prea e bun pentru jocuri pentru ca are o placa video integrata. Asta inseamna ca performanta in jocuri o sa fie slaba si ai nevoie de un laptop cu o placa video dedicata.

De ce nu iti iei unul la aceiasi bani din Romania? Uite un model bun care il gasesti la un pret promotional pentru inca cateva zile: http://bit.ly/1dJlpGA

- are procesor i7 de 2000
- 4gb ram
- placa video nVidia GeForce 710 M 1gb

| horia1999 a răspuns:

Daca vrei un laptop bun poti sa iti iei Acer pentru calitate sau Asus pentru performanta! Intel hd graphics are leptopul care vrei sa il iei asa are si acerul de obicei.aceasta placa nu e buna pentru gaming mai bine iti iei un Asus cu nivida dar o s-a cam duci laptopul la reparat des!

| bunjy explică (pentru horia1999):

Dar merge gta 4 fifa 2014 max payne 3 far cry 3 lotr conquest?

| sltlp a răspuns (pentru bunjy):

Daca vad eu bine are gpu integrat. Iar cu gpu integrat nu mai vezi tu jocuri.

| bunjy explică (pentru sltlp):

Merg jocurile de mai sus?

| sltlp a răspuns (pentru bunjy):

Gta 4-undeva low
fifa 2014-undeva low-mediu
max payne 3-nu prea
far cry 3-nu prea
lotr conquest- doar asta sa ruleze putin mai bine(stari chiar mai sus de low)

| sltlp a răspuns (pentru bunjy):

Primul vaio, tot cam asa ca si ce e mai sus.Acer-ul, aparent tot pe acolo. Dar nu stiu cum le nimeresti...

| horia1999 a răspuns (pentru bunjy):

Http://www.cel.ro/......40m-2gb-l/
asta la am luat de curand merg toate de mai sus