| Miagy a întrebat:

Exita vreun program care sa-mi opresca calculatorul la o anumita ora, iar dupa sa-l aprinda la alta ora?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Există, dar pentru asta trebuie să știi precis că placa ta de bază suportă această funcție(cum e cea de wacke-on lan de exemplu).
Ca idee generală poți folosii pentru asta de exemplu un player de muzică ca AIMP3(alias Winamp-ul rusesc, că e ca Winamp dar e făcut de ruși, acest player are și funcția ce te interesează). Succes

| Miagy explică (pentru DeyCj):

Salut lupudepenet, imi merge AIMP3, dar nu are functia care sa-mi aprinda inapoi calculculatoru'

| DeyCj a răspuns (pentru Miagy):

Ar trebui să aibă chestia aia cu alarma, care să îți pornească player-ul la o anumita oră(indicată de tine). Dacă nu o să îți dau AIMP2. Ăsta precis are așa ceva.

| Miagy explică (pentru DeyCj):

Am instalat AIMP2 si are si chestia aia cu alarma care porneste player-ul, dar eu nu vreau sa-mi porneasca player-ul, eu vreau sa-mi porneasca calculatorul dupe ce se stinge

| DeyCj a răspuns (pentru Miagy):

Păi dacă placa de bază suportă wacke on atunci calculatorul va pornii și se va deschide și player-ul.

5 răspunsuri:
| cotinel a răspuns:

Pentru inchis da pentru repornit si eu caut :)) uite un link la un program http://timed-shutdown.en.softonic.com/download#downloading