| cristianzgz3 a întrebat:

Funda! imi puteti detalia ce resurse mananca wd vista fata de wd 7
mi-au zis multi ca wd vista mananca mai multe resurse ca wd 7
multumesc de raspuns

1 răspuns:
| RedBuLLBeSt a răspuns:

Windows 7:
Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

Windows vista:
Procesor de 1 gigahertz (GHz) pe 32 de biți (x86) sau pe 64 de biți (x64)

1 gigaoctet (GO) de memorie de sistem (512 megaocteți (MO) pentru Home Basic)

Unitate de hard disk de 40 GO cu cel puțin 15 GO de spațiu disponibil (20 GO pentru Home Basic)

Suport pentru grafică DirectX 9 cu WDDM și 128 MO de memorie grafică (32 MO pentru Home Basic)

Unitate DVD-ROM

Ieșire audio

Acces Internet (poate fi tarifat)