| Ankuu04 a întrebat:

Heii! Ma intrebam daca ma puteti ajuta si pe mine!
Vreau sa imi bag internet pe mobil mentionez ca am un NOKIA C3 si ca sunt pe COSMOTE cartela. Nu stiu cum sa fac... pentru ca nu as vrea sa sun la ei ca sa vorbesc cu operatorul. ceva simplu pe care pot sa il fac eu singura.
Si daca stie cineva care sunt ofertele pe cartela, cati euro imi ia.
Si daca ati mai fi amabili sa imi spuneti cum imi instalez FACEBOOK-ul pe telefon... caci am dat acolo la pagina de facebook mi-am scris numarul dar nu imi trimite niciun link.
Cel mai complex raspuns si cat mai aproape de realizarea cerintelor mele primeste funda!

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Păi cum să-ţi trimită facebook-ul link, dacă nu ai încă activat netul pe telefon? Iar pentru activare TREBUIE să suni la serviciul clienţi, pentru că ei trebuie să ţi-l activeze... Altfel ar fi un haos total, toată lumea şi-ar activa singură netul pe telefon şi ar cădea toate serverele... Suni acolo, vorbeşti cu un operator, nu-ţi fie frică, sunt foarte amabili, spui ce vrei şi ei te ajută. În ce priveşte tarifele, aici le ai:

Serviciul Preplătit Cartela Internet

Serviciul preplătit Cartela Internet de la Cosmote îţi oferă acces la Internet cu o viteză de download de până la 21, 6 Mbps şi o viteză de upload de până la 5, 76 Mbps, în aria de acoperire Cosmote 3G. Acum te bucuri de super viteză în cele mai importante oraşe din România. Detalii despre aria de acoperire a serviciilor de date 3G găsiţi pe www.cosmote.ro şi în magazine.

Cartela Internet Cosmote îţi oferă:

• 10€ credit iniţial pe care poţi să îl foloseşti pentru a naviga pe internet şi/sau pentru a activa extraopţiunea de date dorită
• Libertate totală : fără contract de abonament, fără perioadă minimă contractuală, fără facturi lunare
• Conexiune stabilă la Internet
• Acces mobil de mare viteză la Internet
• Transfer de date securizat
• Serviciul SMS direct din aplicaţia modemului instalat pe calculatorul tău.
• Acces la internet şi SMS în străinătate: serviciul roaming este automat activat pentru a putea naviga pe internet când călătoreşti peste hotare

Pachete disponibile:

Cartela Internet: conţine o cartelă SIM cu 10 Euro credit inclus pentru a naviga cu viteză de până la 21, 6 Mbps
Cartela Internet + Modem 3G: conţine o cartelă SIM cu 10 Euro credit inclus şi un modem 3G ZTE MF637 sau un modem 3G Huawei E122 ce oferă acces la internet cu viteză de descărcare de până la 7, 2 Mbps şi încărcare de fişiere de până la 5, 76 Mbps, respectiv descărcare până la 7, 2 Mbps şi încărcare până la 2 Mbps

| Ankuu04 explică (pentru angel74dm):

Merci mult!

| angel74dm a răspuns (pentru Ankuu04):

Şi eu merci pentru. fundă!

4 răspunsuri:
| Bello_Angelo_1986 a răspuns:

De ce trebuie sa-mi modific datele cand am deja un cont pe fb?

| Bello_Angelo_1986 a răspuns:

Nu reusesc sa instalez facebook-ul pe telefon...ma puteti ajuta? multumesc pentru ajutor.