| Ađřıαηηα a întrebat:

Heii` TPU happy`
Vreau raspunsuri cat mai concrete care sa merite vot sau funda happy
De ce mi se tot stinge pc`ul cand ma ceva mai greu [ metin2, CS] sau cand ma uit la anime`uri?
Va rog sa raspundeti happy; o3 [ scuze daca nu am nimerit bine categoria]

8 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Se stinge sau se restarteaza? posibil sa fie ca se incalzeste prea rau procesorul si se restarteaza cand ajunge la temperatura limita.
O posibila cauza, da mai multe detalii

| Ađřıαηηα explică (pentru victorandrei):

Se stinge.
Tot timpu` cand ma joc un joc cum ar fi metin2. sta aprin 5-10 min maxim si se stinge. Imi vine sa dau q el pe fereastra angry~

| victorandrei a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Se incalzeste prea rau, schimba cooler ul de pe procesor, sau verifica sa nu aiba prea mult praf in el radiatorul big grin

| Ađřıαηηα explică (pentru victorandrei):

Praf nu are. l`am curatat. si tot face pe nebunu`. Probabil trebuie cooler`u schimbat cum ai zis si u.

| victorandrei a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Verifica in bios, la unele placi de baza poti seta limita de temperatura in jur de 60, 70 si 80 grade, vezi cum este setat la tine

| victorandrei a răspuns (pentru Ađřıαηηα):

Alta cauza posibila este de la sursa, am avut un caz cu o sursa, nu mai mergea ventilatorul din sursa si se oprea dupa cateva minute

| kyara10 a răspuns:

Se stinge sau se restarteaza? posibil sa fie ca se incalzeste prea rau procesorul si se restarteaza cand ajunge la temperatura limita.

| bonaventura a răspuns:

1. Verifica temperaturile (procesor, placa baza, hdd, placa video)
2. Verifca memoriile ram (memtest)
3. Ruleaza un benchmark