| Cshyyyyy a întrebat:

Mi s-a stricat calculatorul.Cand îl aprind apare ceva cu o numărătoare dau enter si se încarcă Windows-ul(xp) apoi dupa ce s-a încărcat apare o imagine albastra cu scris alb si se da restart.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windowsul, daca nu merge asta consulta un service de calculatoare, sunt destule care fac o verificare gratuita si-ti spun ce are.

| aalexei a răspuns:

Imagine albastra cu scris alb - BSOD
Trebuie sa bootezi PC de pe stick sau CD si sa citesti continutul ultimelor fisiere *.dmp ca sa intelegi daca e dica cauza driverelor, softului, sau daca e defect vreun dispozitiv fizic. Daca e din partea software, atunci
va fi mai usor de reinstalat sistemul decat sa-l repari pe asta. Nu poti singur? Adreseaza-te la specialisti din acest domeniu.