| anonim_4396 a întrebat:

Mi se inchide ecranul de la calculator. ce are?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Monitorul este problema, du-l la reparat sau poate ai pe cineva care se pricepe

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Poate ti s-a stricat monitorul.

| wolder a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

De asta mi-am dat seama, dar mai exact ce s-a stricat la el?
ca inca se reaprinde
iar se stinge

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru wolder):

Incearca sa te uiti in spate, la unitate, poate monitorul nu e conectat bine, sau are priza ceva.Asa mi s-a intamplat mie.

| C0olmonkey a răspuns:

Salut!

Sunt mai multe lucruri ce ar putea cauza asta:
# Vezi daca cablul VGA face o conexiune buna si la intrare in monitor si la intrare in unitate.
# Verifica daca cablul de alimentare are o conexiune buna la intrare in monitor si la intrare in priza.
# Un circuit rupt/desprins

Alte motive nu ar putea fi.