| anonim_4396 a întrebat:

Mi se inchide ecranul de la calculator ce sa fac

8 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Daca ecranul monitorul se aprinde si daca nu utilizezi calculatorul ( nu apesi nici o tasta, nu misti mouse-ul ) dupa un anumit numar de minute, de obicei 15, monitorul se stinge pentru a economisi curent. Aceasta setare se poate schimba apasand pe desktop click dreapa si personalize ( asta in win 7), acuma depinde ce win ai tu bagat.
Succes

| wolder a răspuns (pentru matrix100):

Nu e de la setarea aceea
stau pe el, se stinge, iar se aprinde, si tot asa.

| matrix100 a răspuns (pentru wolder):

Verifica cablurile de alimenntare la curent al monitorul si cel care face legatura cu calculatorul, sa fie bine infipte,

| wolder a răspuns (pentru matrix100):

Sunt ok cablurile, dar daca apas pe butonul de stingere nu face nimic
nu preia comenzile
se stinge /aprinde el singur

| matrix100 a răspuns (pentru wolder):

Atunci trebuie dus la reparat, sau poate vine altcineva cu un raspuns mai bun...

| anonim38 a răspuns:

Asa problema aveam si eu si nu stiam ce sa fac.dar in final am aflat,nu avea baterie, nu te speria, nu inseamna ca trebuie sa ii pui mai stiu eu ce baterii, trebuie sa il muti astfel incat ecranul sa se aprinda singur, sper ca te-am ajutat. Te pup!

| Pitian_Florinel_1982 a răspuns:

Uita-te in spatele monitorului ca poate nu este bagat bine cablul pe care trebuie sa il bagi in priza si in monitor, sau daca nu ese asta atunci ar trebui sa chemi pe cineva ca sa iti faca monitorul(sa ti-l curete mai exact).
Sper ca o sa primesc FUNDA!

| Popovici_Daniel_1990 a răspuns:

Vezi daca priza de unde este alimentat este aglomerata pune cablul de alimentare intro priza mai libera aveam si eu aceeasi problema. funda?