| Gax97 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati un program de inregistrat filme(in special secvente din jocuri) pe computer, care sa filmeze full screen si filmele sa fie de calitate?

Răspuns Câştigător
| Virdol_Horia_1992 a răspuns:

Bandicam, Overwolf, Fraps, Hypercam,

15 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cel mai recomandat in asa ceva este Bandicam : http://www.bandicam.com/ro/
Bft! :)

| Gax97 explică (pentru Jipa95):

Am descarcat Bandicam si filmeaza full screen. Dar este o mica problema: cand inregistrez, jocul se misca mai incet. Se pot face setari la program pentru a mari viteza?

| Jipa95 a răspuns (pentru Gax97):

Nu este din Bandicam, ruleaza jocul in fereastra.

| Gax97 explică (pentru Jipa95):

Nu pot rula jocuri ca Rise of Nations sau Age of Empires 3 in fereastra. Am setat ca si actiunea jocurilor sa fie mai rapida dar nu a rezolvat mare lucru. Dar am vazut pe you tube unele clipuri din Rise of Nations si Age of Empires 3 filmate cu Bandicam si se miscau foarte bine. Acolo cum de mergea?

| Gax97 explică (pentru Jipa95):

In sfarsit am reusit sa rezolv problema pentru ca filmam in fereastra ''dreptunghi pe ecran'' si nu in Directx/OpenGL. Acum totul este bine!

| Gax97 explică (pentru Jipa95):

Scuze, poti sa-mi recomanzi niste site-uri unde se afla versiunea gratis si full a programului. Dau funda!

| Jipa95 a răspuns (pentru Gax97):

Nu, daca vrei versiunea full, trebuie sa pletesti!

| Gax97 explică (pentru Jipa95):

AHA! Multumesc pentru informatie!

| Gogu06 a răspuns:

Overwolf

| Gax97 explică (pentru Gogu06):

Am instalat Overwolf dar nu reusesc sa filmez secvente din jocuri, cu toate ca apas pe tasta de pornire si oprire? Poti sa-mi dai o mana de ajutor?

| timeOUT a răspuns:

Descarca CamStudio - Desktop Screen Recorder de aici http://sourceforge.net/projects/camstudio/ cu el poti inregistra ecranul desktop-ului tau in timp ce ruleaza un joc, sau orice vrei tu.

| timeOUT a răspuns:

Descarca CamStudio - Desktop Screen Recorder de aici http://sourceforge.net/projects/camstudio/ cu el poti inregistra ecranul desktop-ului tau in timp ce ruleaza un film, joc, sau orice altceva.

| Eugen866 a răspuns:

Fraps

| Sno0k a răspuns:

Pana acum am folosit Fraps, e usor de instalat si de folosit.Inveti foarte repede sa "umbli" cu el. Apesi pe un buton pentru inceperea/oprirea video-ului, screen etc.

http://fraps.ro.softonic.com

Fraps-ul filmeaza doar 30 de secunde, uite o metoda cum sa-l faci sa filmeze cat vrei:

https://www.youtube.com/watch?v=udc_fT1lRa0

Funda?