Întrebare recomandată | Storcl a întrebat:

Acum 1 zi am cumparat un televizor cu plasma, am configurat programele dar nu merge volumul...am dat volum maxim dar tot nu se aude nimic indiferent pe ce program apas nu se aude nimic.Ce trebuie sa fac sa mearga volumul? Raspundeti repede va rog dau funda si vot

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi ca ai un buton MUTE pe telecomanda! Pe unele telecomenzi e rosu. Sau manual intri in meniu->setari->acord ->acord manual->sistem sunet->aici alege alta varianta de sunet.

| endeavour a răspuns:

La setarile sunetului trebuie sa ai mai multe functii BG DK Mn incearcale pe toate.

| LucianBoss a răspuns:

Vezi dacă ai la setari volumul normal dacă il ai si nu iti merge poti sa-ti pui boxe cu USB.

| Herta_Anni_2000 a răspuns:

Buna,
Pai prima data uitate la setari > volum >...
Si vezi daca poti sa mai modofici ceva pe acolo, daca nu, atunci uitate in manualul de folosire.
Sau consulta un magazin de electronice.
Sper ca te-am ajutat si Funda?

| Storcl explică (pentru Herta_Anni_2000):

Am facut tot ce ai spus si tot nu merge...

| Herta_Anni_2000 a răspuns (pentru Storcl):

Ohh, pai atunci nu mai stiu, mai departe sad