| jamesean a întrebat:

Sal TPU.Astazi mi-am facut windosul si am incercat sa instaleaz net framework 4 dar imi da o eroare la un sfert la downloadat si-mi zice
iXB.exe has encountered a problem and needs to close.We are sorry for the inconvenience.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Ce Windows ai instalat?
Ai făcut toate update-urile?
.Net Framework 4 îl găsești aici -> http://ninite.com/.net/ sau pe softpedia http://www.softpedia.com/......42220.html

Dacă tot primeşti eroare asta, ia Advanced SystemCare de aici -> www.goo.gl/o0Emj iar de la îngrijire să ai bifat tot apoi dă click pe Scanare şi Repară erori.

| jamesean explică (pentru DDCC):

Am windows Xp si am facut ce ai zis si imi da tot eroarea aia dar inainte era mai lunga eroare acuma mi-o da mai scurta altceva pot sa fac?

| DDCC a răspuns (pentru jamesean):

Click pe Start -> Run scrii CMD, dai enter.
Se va deschide o fereastră și scrii pe rând astea 3 comenzi și dai enter după fiecare:
net stop wuauserv
del c:\windows\SoftwareDistribution /q /s
net start wuauserv
(le poţi copia şi pasta direct în Command Prompt cu click dreapta-> Copy, click dreapta-> Paste)
Apoi rulezi iar Advanced SystemCare, te asiguri că de la Îngrijire sunt toate bifate şi dai încă o dată scanare.

Dacă tot primeşti eroarea fă un Print Screen la ecran şi încarcă imaginea pe http://imgur.com/

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Incearca versiuni mai vechi de netf. inainte de a baga ultimile versiuni.Astia de la Microsoft incearca sa faca net framewokul disponibil numai prin windows update