| Andreutzu354 a întrebat:

am o nelamurire... daca mi-am cumparat un calculator nou trebuie sa ii chem pe cei de la internet sa imi bage noul mac sau merge netul decat daca bag cablul de net in unitate?

Vreau un raspuns cat mai repede,,.

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! De unde primesti internet RDS, Romtelecom, UPC etc. In functie de situatie iti configurezi internetul. Sunt doua variante: ori ai router (care are si wireless ), ori esti conectat prin switch care se afla pe scara sau in afara casei (unde au caseta tehnica). Te uiti pe internet sa vezi cum se configureaza acest serviciu, nu e greu!

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Nu trebuie sa ii chemi pe cei de la net, bagi cablul de net in noul pc, faci setarile pppoe daca este cazul si o sa iti functioneze internetul